16 lat na rynku
604 717 414, 61 825 78 30
biuro@normadecor.pl

Rolety do nadporoży ZFE

 

Nasza firma posiada duże doświadczenie w montażu systemu roletowego do nadproży typu ZFE.

 

Montaż zazwyczaj odbywa się etapowo, jest to zaleta tego systemu gdyż koszty zakupu i montażu rolet rozkładają się w czasie. Wstawienie nadproży odbywa się na etapie murowania budynku, dokonuje tego firma budowlana ściśle według projektu, w którym zostały przewidziane nadproża ZFE.

 

Pierwszy etap uzbrajania rolet odbywa się zazwyczaj w dzień montażu stolarki okiennej. Jest to czas kiedy montujemy prowadnice do rolet zewnętrznych bezpośrednio na ramach okna, oraz profil domykowy klapy rewizyjnej umiejscowiony na ramie okna (trawers).

 

Następnie gdy już mamy zamontowane prowadnice i osadzone okna doprowadzamy sterowanie do rolet na etapie elektryki. Ostateczny montaż wypełnień skrzynek roletowych - rury nawojowe, pancerze rolet silniki, ułożyskowanie możemy wykonać po tynkach wewnętrznych. Unikniemy wtedy ewentualnego uszkodzenia i zabrudzenia rolet.

 

Ostatnim etapem jest montaż i dopasowanie klap rewizyjnych do nadproży, tutaj bardzo ważne jest aby okna były osadzone na odpowiedniej wysokości w stosunku do listwy domykowej nadproża aby uzyskać poziom we wnęce okiennej.

 

Poszczególne etapy

  1. montaż nadproża
  2. montaż prowadnic i profilu domykowego klapy rewizyjnej
  3. doprowadzenie elektryki
  4. montaż ułożyskowania rur nawojowych i silników rurowych
  5. montaż klap rewizyjnych - zamknięcie systemu

 

Posiadamy wszystkie niezbędne części i wiedzę do uzbrojenia w rolety nadproży ZFE.

1

 

Galeria